Muzeum Powstania Warszawskiego rozpoczęło działalność w 60. rocznicę wybuchu powstania. Mieści się w budynku dawnej elektrowni tramwajowej, stanowiącym zabytek architektury przemysłowej z początku XX wieku. To jedno z pierwszych tak zaawansowanie interaktywnych muzeów Polsce, które w atrakcyjny sposób opowiada o polskiej historii w latach pierwszej połowie lat 90. Jak przygotować się do zwiedzania?
Jak dotrzeć do muzeum?
Obiekt położony jest w dobrze skomunikowanym punkcie Woli, więc bez trudu dostaniesz się tam autobusem, tramwajem lub metrem (w tym przypadku z dodatkowym małym spacerem). Jeśli jednak wolisz być niezależny, w pobliżu muzeum znajdziesz z pewnością wolne miejsca postojowe. Jeśli chodzi o specjalny parking, Muzeum Powstania Warszawskiego nie prowadzi go na swoim terenie.
Najbezpieczniejszym rozwiązaniem na wielogodzinne zwiedzanie (nie warto skracać tego czasu w Muzeum) będzie pozostawienie pojazdu na strzeżonym parkingu w jednym z pobliskich punktów Interparking na Woli. Do Muzeum w kilka minut dotrzesz np. z całodobowego parkingu podziemnego P3 na terenie Browarów Warszawskich.
Czy można zwiedzać Muzeum Powstania Warszawskiego bez przewodnika?
Ekspozycję można zwiedzać z przewodnikiem lub indywidualnie – co istotne, w przypadku przewodnika musi to być osoba zatrudniona w Muzeum Powstania. Chcąc zwiedzać wystawę w zorganizowanej grupie z przewodnikiem, należy mieć ukończone 13 lat. Dodatkowa opłata za oprowadzenie po obiekcie wynosi 100 zł lub 150 zł w języku obcym.
Bilet wstępu – z wyprzedzeniem czy na miejscu?
Nie ma konieczności wcześniejszej rezerwacji biletów w przypadku zwiedzania indywidualnego. Bilety można nabyć w kasie na miejscu lon online, na stronie Muzeum. Przewodnika można również wynająć na te dwa sposoby, o ile będzie w danym czasie dostępny. Warto wiedzieć, że obecne ceny biletów kształtują się następująco:
- bilet normalny: 25 zł;
- bilet ulgowy: 20 zł;
- bilet dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny: 10 zł/osoba (wstęp wyłącznie po okazaniu Karty bileterowi).
Bilet uwzględnia również projekcję filmu 2D „Miasto ruin”. To pierwsza na świecie cyfrowa rekonstrukcja miasta zniszczonego w czasie II wojny światowej.
Wybierasz się do Muzeum Powstania Warszawskiego? Zaplanuj wizytę odpowiednio wcześniej! Decydując się na monitorowany parking bez obaw zostawisz samochód nawet na cały dzień – dzięki temu połączysz zwiedzanie Muzeum z innymi zakątkami warszawskiej Woli.